www.pedro.osoba.cz

Tvorci Simpsonu

Matt Groening

 

Duchovním otcem rodiny Simpsonových je Matt Groening. Narodil se 14. března 1954; v roce 1977 promoval na Evergreen State College a poté se dost neúspěšně živil jako spisovatel a scénarista v Los Angeles. Nečekaný úspěch comixu Life in Hell, na kterém pracoval, přitáhl pozornost producenta Jamese L. Brookse z Gracie Films, který Matta v roce 1985 najal na zpracování námětu pro budoucí animovaný seriál. Legenda (kterou Groening potvrdil během svého interview s Oprah Winfreyovou) praví, že celý koncept vymyslel během 15 minut, kdy čekal v Brooksově kanceláři. Homer a Marge (Margaret) jsou jména Groeningových rodičů, jeho synové se jmenují Homer a Abe; sourozenci pak Mark (zatím nepoužité), Patty, Lisa a Maggie (Margaret). Mnoho vedlejších postav je pojmenováno podle ulic v Portlandu, Oregon, ve kterém malý Matt vyrůstal. V současnosti Groening pracuje jako Creative Consultant nebo Executive Producer; jeho jméno (stylizovaný podpis Matt) se objevuje na všech oficiálních a licencovaných výrobcích Simpsonů, tak jak mu to zaručuje smlouva s 20th Century Fox.

 

James L. Brooks
 

James L. Brooks získal třikrát cenu akademie a dvanáctkrát cenu Emmy. Televizní kariéru začal jako spisovatel, který později produkoval televizní hity jako "Taxi", "Mary Tyler Moore Show", "Rhoda", "Lou grant", "Room 222" a Simpsony. Také psal a produkoval televizní film "Thursday's Game". Brooks začínaly pracovat ve filmu v roce 1979 když psal scénář pro "Starting Over", ve ktrém produkoval s Alanem J. Pakulou. V roce 1983, Brooks psal "Terms of Endearment" pro které si zasloužil tři akademické ceny. V roce 1987, psal, produkoval a řídil "Broadcast News" který vyhrál New York Dramas kritiky, cenu za nejlepší snímek a nejlepší scénář. Brooks produkoval celovečerní film "Say Anything", "War of the Roses" a produkoval s Robertem Greenhutem "Big".

 

Mike Scully
 

Připojil se k Simpsonům jako producent v dubnu roku 1993. Během čtyř období Simpsonů psal několik epizod. Např. Lízina rivalka, Dva tucty a jeden chrt, Líza na ledu, Homerův tým, Nemáš se čím chlubit, Marge a Lízina schůzka s blbostí. Scully vyrostl v západním Springfieldu a později se přestěhoval do Los Angeles (v roce 1982), kde začal vykonávat sólovou komedii v místních klubech a bavit publikum pro televizní přehlídky. Toto přestal dělat v roce 1986 a soustředil se výhradně na psaní scénářů pro televizi. V roce 1996, napsal celovečerní film "Little Green Men" pro DreamWorks SKG. Scully žije v Los Angeles s jeho manželkou Julií a mají pět dcer.

 

Zvýšování návštěvnosti, propagace, internetová reklama zdarma 100% Unique Free Traffic Exchange System Nejlepší Online Hry na Internetu Vítejte

Pageranky.info - Začněte vydělávat na pageranku!