www.pedro.osoba.cz

Kurt Cobain

Kurt Donald Cobain se narodil Wendy a Donaldu Cobainovým 21. února 1967 v malém městečku, 140 kilometrů jihozápadně od Seattlu, nazývaném Aberdeen. Jeho matka byla číšnice a otec automechanik. Ze začátku bydleli v Hoquiamu, ale když bylo Kurtovi šest měsíců přestěhovali se do Aberdeenu (město kde začínala Nirvana). Jeho otec si našel práci v místní drtičce odpadu. Matka se starala o domácnost. Dříve než mu byly dva roky Kurt projevil zájem o muziku. Jeho matka nebyla příliš překvapená, protože skoro všichni z její rodiny byli hudebně nadaní. Kurtova teta Mary ho zkusila učit hrát na kytaru, ale nevydržel u toho příliš dlouho, protože byl příliš aktivní. Kurt měl nemoc nazývanou hyperaktivita kterou děti jeho věku občas trpí.

Doktoři mu dávali lék Ritalin, který měl nemoc zmírnit. Kurtova matka chtěla aby on a jeho sestra Kim chodili do školy pořád čistě oblečení a upravení. Kurtova rodina bydlela v nejhezčím domě v čtvrti. Dům spravoval jeho otec a taky se staral o zahradu. Když bylo Kurtovi 7-8 let jeho idolem byl Evel Knievel. Taky chtěl být kaskadérem. Na začátku druhé třídy si jeho rodiče všimli, že umí dobře kreslit. Kurtovi se však jeho obrázky nelíbily. Později mu všichni začali kupovat štětce a barvy. Když bylo Kurtovi 8 jeho rodiče se rozvedli, protože jeho otec byl pořád pryč, protože dělal trenéra a rozhodčího v amatérském basketbale. Kvůli tomuto rozvodu později nenáviděl svoje rodiče, nejvíce svého otce. Styděl se před svými kamarády a rozvod z něj učinil uzavřeného a plachého. Jeho matka i otec se znovu oženili. Kurt zůstal se svým otcem. Jeho dětství bylo poznamenané neustálým stěhováním od matky k otci. Jeden čas dokonce bydlel i se svými prarodiči. V tomto období poprvé začal kouřit trávu a začal se kamarádit se staršími kluky.

Prostřednictvím svého otce byl ovlivněn skupinami jako jsou Led Zeppelin a Black Sabbath. Když mu bylo 17 odešel od své matky. Z Kurta se stal rebel, chodil po ulicích a čmáral po zdi různý hesla. Prostřednictvím svých kamarádů se seznámil s punkem. Pořád snil že založí svoji vlastní skupinu. 24. února 1992 se oženil na Hawai (Waikiki) s Cortney Love. Kurt měl na sobě pyžamo a Courtney nějaké otrhané šaty. 18 srpna v 7:48 se jim narodila dcera Frances Bean Cobain. Porodu se zúčastnil i Kurt s kapačkou, který byl v té době na léčení ze závislosti v nemocnici. Během porodu však omdlel. 3. března je Kurt hospitalizován po pokusu o sebevraždu (předávkování alkoholem a sedativy). Někdo říkal že to byla náhoda, někdo zase tvrdil že to byl pokus o sebevraždu. Měsíc na to byl přijat na léčebně. Léčil se proti závislosti na heroinu. Kurt z léčebny utekl a odešel na svoji chatu u Washingtonského jezera. 8. dubna 1994 ho našel elektrikář Gary Smith jak leží na zemi s prostřelenou hlavou. Vedle něho ležela brokovnice. Policie konstatovala smrt vlastním přičiněním. Kurt celý život trpěl bolestmi žaludku. Žádné léky mu nepomáhaly, a proto si chtěl vypěstovat závislost, která by ho bolesti zbavila. Není pravda že by ho k heroinu přivedla Courtney. Kurt byl i starostlivý otec a svou dceru měl opravdu rád. Kdoví jestli se Kurt zabil nebo byl zabit.

Kurtovo mládí

Kurt Cobain si prvykrat vsimol Chrisa Novoselica na strednej skole v Aberdeene,WA .Povedal o nom : „pametam si ako som si rozpraval ze by som sa chcel s nim kamaratit ale nikdy sme sa spolu neporozpravali - nemali sme ziadne spolocne hodiny a videl som ho vecsinou len na skolskych akciach kde chodil aby ich sabotoval.Bola s nim perfektna sranda ale mal iny zmysel pre humor ako ostatny.Vsetci sa smiali z neho ale ja som sa smial snim, lebo on si vlastne robil srandu z ostatnych.Bol ozaj chytry a zabavny a bol obor.Bol najvyssi zo skoly.“

 

Zvýšování návštěvnosti, propagace, internetová reklama zdarma 100% Unique Free Traffic Exchange System Nejlepší Online Hry na Internetu Vítejte

Pageranky.info - Začněte vydělávat na pageranku!