www.pedro.osoba.cz

Dave Grohl

Životopis

Dave

Bez nadsázky největší bubeník, který kdy měl tu čest dostat se na tento svět, stalo se tak dne 14.1.1969 ve Warren ve státě Ohio . Jeho rodiče Virginie a Jemes Grohl tvořili relativně šťastný pár, ale jen do doby než se přestěhovali roku 1972 do Virginie . Zde se v Davovych šesti letech Davovi rodiče rozvedli. Dave byl soudem přidělem do opatrovnictví matce , kterou bezmezně miloval . V dětství , stejně jako Kurt , trpěl hiperaktivitou , která se sice časem ztrácela , ale nikdy nezmizela nadobro . Pak odešel na střední školu , kterou sice nikdy nedokončil , ale přesto v jěho životě toto údobí znamenalo mnoho . Zde se poprvé střetl s marihuanou a založil svou první skupinu Freak Baby , i když příliš dlouho nevydržela . Takovou první známější skupinou byla až Davova The Scream . V této skupině se naučil hrát na bicí a na čas odložil kytaru .

Nirvana už od samého počátku měla problémy s bubeníky a žádný ve skupiině nezůstal delší dobu . V září roku 1990 se Dave dostává do Nirvany a téměř okamžitě začne pracovat na novém albu Nevermind , které vyjde hned záhy . Na nahravání tohto alba se naplno ukazují Davovy kvality - jeho přesný a tvrdý úder s dokonalým smyslem pro rytmus a jeho plné nasazení do hry . Dave stál vždy v pozadí mediální pozornosti . Ale jeho výkon za bicí soupravou byl nedostižný . V Nirvaně Dave hrál až do jejího rozpadu po smrti - leadera skupiny - Kurta . Půl roku na to zakládá skupinu Foo Fighters . U Foo´s se Dave opět vrátil ke kytaře . Bez Davea by Nirvana nebyla Nirvanou , ale to ostatně bez nikoho z kapely.

 

Zvýšování návštěvnosti, propagace, internetová reklama zdarma 100% Unique Free Traffic Exchange System Nejlepší Online Hry na Internetu Vítejte

Pageranky.info - Začněte vydělávat na pageranku!