www.pedro.osoba.cz

Christ Novoselic

Životopis


Krist Anthony Novoselic spatřil světlo světa dne 16.5. 1965 ve městě Comptone ve státě Kalifornie . Kristovi rodiče byli Chorvačtí emigranti . Slovo "Novo selic" jde vyložit jako "nový osadník" . Roku 1963 odletěl Kristův otec do USA . O necelý rok později za ním přichází jeho žena . V první polovině roku 1979 se Novoselicovi stěhují do Aberdeenu , Kristu se tu příliš nelíbilo , přeci Aberdeen byl a stále ještě je chudé a nevábné městečko . Ani podnebí zde nebylo nějak příznivé , často tu pršelo a mezi zdejší kolektiv z počátku moc nezapadl .

V té době bylo Kristovi 13let a pomalu začal objevovat svět hudby . Zejména si oblíbil Sabbathy a Zeppeliny . NA krátké období dokonce Krista rodiče poslali zpět do Jugoslávie k dědovi , kde ho kolektiv přijal mnohem líp , ale zůstal zde pouze jeden rok . Na střední škole okusil chuť marihuany . Na podzim po dokončení střední školy se Novoselicovi rozvedli , naopak Krist si našel novou přítelkyni Sheli . V té době založil skupinu Stiff Woodies [tuhá dřeva] , ovšem vydržela jen krátkou dobu . Mezi tím se Krist poznává s Kurtem Cobainem , který se momentálně dal na cestu víry a chodil pravidelně do kostela , stejně jako Krist , ale s tím rozdílem , že Novoselic tam chodil kvůli dívkám .

Kurt s Kristem zakládá roku 1895 skupinu Fecal Matter s , kterou ani jednou živě nevystoupili . Záhy zakládají novou skupinu , kterou později nazvou Nirvana . Z počátku bere Krist účast na akcích Nirvany spíš sportovně , ale to se zanedlouho změnilo . Po rozpadu Nirvany založil Krist pár skupin mezi , které patří Sweet 75 a Gus . Ovšem tyto kapely nebyli nijak úspěšné . Na chvíli Krist zabrousil i do vod politiky .

 

Zvýšování návštěvnosti, propagace, internetová reklama zdarma 100% Unique Free Traffic Exchange System Nejlepší Online Hry na Internetu Vítejte

Pageranky.info - Začněte vydělávat na pageranku!