www.pedro.osoba.cz

Kniha Stínu

Kniha Stínů

V seriálu Čarodějky se pravidelně setkáváme s Knihou Stínů, velice důležitou součástí moci sester Halliwellových. Bez své knihy by v podstatě nepřežili, jediný díl (alespoň zpočátku, než si plně osvojily své schopnosti). Kniha stínů, respektive knihy stínů, však skutečně existují. Jsou to jednoduše čarodějnické knihy, kam si každá čarodějka, či čaroděj píší své osobní poznatky, kouzla, obřady, apod.

Čarodějnické kulty byly dříve spíše ústního rázu a znalosti se předávaly z jedné generace na druhou ústním podáním. Teprve v dobách kdy začala řádit inkvizice byli stoupenci čarodějnictví nuceni skrývat se tím mezi sebou pomalu začínali ztrácet kontakt. Tudíž bylo nutné rituály a znalosti začít zapisovat, aby vše neupadlo v zapomnění. Vzhledem k tomu, že se museli scházet tajně- "ve stínech"- kniha, kde byly znalosti uchovávány, se stala známou jako Kniha stínů. Tento název jí zůstal dodnes.

Knihu stínu by si měl vypracovat každý, kdo s magií začíná. Věste, že se jistě stane vaším hodnotným společníkem na magické cestě. Právo tvořit a nahlížet do ní má pouze její majitel. Jedná se o soubor jeho vlastních i převzatých kouzel, obřadů, receptů, rituálů a poznatků, bylinkářství a dalších vědomostí. Nejdříve si zvolte boha či bohyni, kterým svou knihu zasvětíte, abyste je pak kdykoli mohli požádat o podporu při magických úkonech. Je však důležité podotknout, že v žádném případě nejste povinni žádat o pomoc pouze je. Jde jen o to, že si je zvolíte za svého patrona, který za vámi bude stát a bude na vás dohlížet. Je však důležité, abyste pak ke svému patronu přistupovali s úctou, nijak ho neurazili, či dokonce zneužili jeho sílu a moc ke špatným účelům.  

 

Zvýšování návštěvnosti, propagace, internetová reklama zdarma 100% Unique Free Traffic Exchange System Nejlepší Online Hry na Internetu Vítejte

Pageranky.info - Začněte vydělávat na pageranku!